شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در سایت و یا بخشی از آن با مشکل عجیب تبدیل حروف فارسی به علامت سوال مواجه شده باشید. در این مطلب به بررسی و نحوه رفع این مشکل خواهیم پرداخت ، پس با ما همراه باشید.

اگر کل سایت شما با این مشکل مواجه شده است به احتمال زیاد دلیل آن utf-8  نبودن انکود صفحه شما است، برای رفع این مشکل می توانید کد های قالب خود را در نرم افزار Notepad++ باز نمایید و از منوی Encodeing آن را به UTF-8 With out BOM تغییر دهید.

مشکل علامت سوال در وردپرس

البته این روش بیشتر برای صفحات HTML  می باشد ولی در خصوص وردپرس این مورد زمانی رخ میدهد که در فایل زبان وردپرس شما مشکلی رخ داده باشد ، که در اکثر مواقع با بروز رسانی وردپرس فارسی به آخرین نسخه این مشکل رفع میشود و یا میتوانید فایل های ترجمه آخرین نسخه را به صورت دستی جایگزین فایل های زبان کنونی وردپرس خود کنید.

 

اگر تنها در بخش خاصی از صفحات وردپرس مانند فوتر و یا سایدبار دچار این مشکل هستید تابع substr را چک نمایید این تابع برای کوتاه کردن عنوان نوشته ها استفاده میشود از این تابع معمولا در قالب های خارجی استفاده میشود که باعث میشود در زبان فارسی با مشکل علامت سوال مواجه شوید.

 

تنها کاری که باید برای رفع این مشکل انجام بدید گشتن دنبال تابع “substr” در کد های قالب کنونی سایتتون هست و اون رو با تابع “mb_substr” عوض کنید.

 

به عنوان مثال در قالب شما از تابع زیر برای کوتاه کردن تیر مطالب استفاده شده است :

 

آن را با تابع زیر عوض کنید تا مشکل شما برطرف شود.

 

اگر مشکل شما با روش های بالا برطرف نشد به واحد پشتیبانی طراحان عصر نوین تیکت بدید تا مشکل شما بررسی و به رایگان برطرف شود.

 

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد